FAQ

Często stawiane pytania.

Nasze biuro znajduje się w Günzburg, Bayern, w Niemczech. Nie znajdziesz nas w Polsce, bo jesteśmy ci potrzebni w Niemczech, tam, gdzie będziesz rozpoczynał nowa prace. Jestem już od roku 1994 w Niemczech, skończyłam tutaj studia, znam niemiecki rynek pracy od podszewki i wiem, na co trzeba uważać.

Usługa zawiera:

  • Przygotowanie profesjonalnego CV
  • Przestawienie atrakcyjnych oferet pracy pasujacych do twojego profilu
  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z wybranym spośród współpracujących ze zleceniobiorcą pracodawcą,
  • Zaplanowanie hospitacji/dni próbnych, przygotowanie do hospitacji
  • Rozpoczęcie oraz monitorowanie nostryfikacji dyplomu.

Usluga nie zawiera kosztow:

  • Tłumaczeń dokumentów potrzebnych do nostryfikacji
  • Wyjazdu do pracodawcy za granice na dni probne (koszt dojazdu oraz ewentualnie noclegu)

Tak, podpisujemy z toba tzw. Zlecenie wykonania usługi, w którym jest nasza usługa opisana.

Umowę o prace podpisujesz bezpośrednio z niemieckim pracodawca. Zawiera ona pełny, niemiecki pakiet socjalny. Zwracamy naszym pracodawcom uwagę na fakt, żebyś miał taki sam zarobek jak twój niemiecki kolega po fachu o tych samych kwalifikacjach.

Jeżeli pracujesz w zawodzie reglementowanym, czyli wymagajacym nostryfikacje twojego dyplomu za granica, wtedy pracodawca potrzebuje, żeby moc twoje swiadczenia rozliczac z niemiecka kasa chorych, nostryfikacje twojego dyplomu. Niektorzy pracodawcy maja mozliwosc zatrudnienia cie na stanowisku praktykanta na czas nostryfikacji. Ta kwestie trzeba indywidualnie razem z twoim pracodawca rozwazyc. Więcej informacji na temat nostryfikacji dyplomu znajdziesz pod zakładką „nostryfikacja”

W rozmowach z naszymi pracodawcami zwracamy im uwage na fakt, że znalezienie mieszkania dla obcokrajowca wiąże się z dużymi utrudnieniami a w niektórych miejscowościach (München, Hamburg, Berlin) graniczy prawie z cudem. Dlatego z reguły pracodawca pomaga w znalezieniu pierwszego lokum.

Od czerwca 2020 roku postanowiliśmy zrezygnować z popierania opłat za nasza usługę. Poświęcamy dużo czasu na wybranie najlepszych kandydatów, którzy poważnie podchodzą do tematu wyjazdu za granice i do nowego pracodawcy oraz szanują nasza usługę.

Wszystkie pytania dotyczące nostryfikacji dyplomu znajdziesz pod zakładką „nostryfikacja”

Oczywiście. Jeżeli chcesz pracować z kimś z Polski, żeby twoje „wejście” w zakres nowych obowiązków było łagodniejsze – zwróć nam na to uwagę a my przedstawimy tobie odpowiednie oferty pracy.

Tak, nie koncentrujemy się na tylko jednym regionie. W Niemczech jesteśmy specjalistami, od 2011 roku na tym rynku pracy. Do Austrii oraz Szwajcarii mieliśmy do dziś parę pośrednictw pracy, ale rozwijamy ten rynek sukcesywnie, żeby moc wam przedstawić jeszcze więcej ofert pracy.

Begriffe fehlerfreier übersetzen können.

Mamy dostęp do prawie 500 pracodawców. Dla branży medycznej są ta szpitale, kliniki, przychodnie, itd. Staramy się dopasować twoje oczekiwania do potrzeb pracodawcy.

Inni już z nami współpracują! Nie czekaj, zgłoś się już dzisiaj.

Oczywiście wspieramy Cię wskazówkami oraz językowo podczas całego procesu rekrutacji oraz komunikacji z pracodawcami! A w międzyczasie my przeprowadzamy proces Twojej nostryfikacji dyplomu. Na nas możesz zawsze liczyć!

Anna Maria Schimizek, M.A. Gesundheitsmanagement

Bezbłędne CV do niemieckiego pracodawcy?

Chcesz zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjna z zagranicznym pracodawca a nie odpaść już w przedbiegach?

fizjoterapia