Twoje oferty pracy

Twój Job Agent, uwzględniając twoje preferencje oraz oczekiwania przedstawi Tobie wybrane dla Ciebie oferty pracy. Otrzymasz od nas wszystkie dane kontaktowe twojego potencjalnego pracodawcy (pełna nazwę firmy, stronę internetowa, adres mailowy, numery telefonów osoby kontaktowej).

Co teraz musisz zrobić?

fizjoterapia niemcy

Step 1: Kontakt z pracodawca

Napisz do pracodawcy maila. Oczywiście po niemiecku! Najlepiej już dzisiaj. Nie czekaj, nie zwlekaj, nie próbuj proszę napisać wiadomość perfekcyjnym językiem niemieckim. Jak masz pytania, jesteś niepewny czy wszystko jest zrozumiale, prześlij tego maila do nas celem sprawdzenia, zanim go poślesz do pracodawcy.

Najważniejsze: bądź pozytywnie nastawiony, zainteresowany oraz autentyczny!

Co powinna zawierać twoja pierwsza wiadomość do pracodawcy?

Step 2: Informacje o tobie

  • Przedstaw się i powołaj na nas
  • Nawiąż do tego, ze zapoznałeś się ze stronka internetowa pracodawcy i jego oferta odpowiada twoim oczekiwaniom
  • Opisz, w jakich dziedzinach zdobyłeś już doświadczenie
  • Nakreśl pokrótce, w jakim kierunku chciałbyś się zawodowo rozwijać
  • Opowiedz o swoich mocnych stronach

Teraz czas na pierwsze pytania dotyczące zatrudnienia

fizjoterapia

Step 3: Informacje o twoim nowym zatrudnieniu

Uprzejmie wypytaj o szczegóły zatrudnienia:

  • Godziny pracy
  • Zakres obowiązków
  • Jak wygląda umowa o prace, okres próbny, umowa na czas określony?
  • Nieokreślony?
  • Wysokość wypłaty
  • Jakie kursy są finansowane przez pracodawcę
  • Czy jest mieszkanie
  • itd. itd

Step 4: Zakończenie

Zapytaj, dlaczego ich zdaniem powinieneś się zdecydować właśnie na nich jako nowego pracodawcę. Zaproponuj rozmowę telefoniczna oraz dzień próbny u pracodawcy.

Podziękuj pracodawcy za zainteresowanie i poświęcony czas, napisz, ze z niecierpliwością czekasz na jego odpowiedz i ze już dzisiaj się cieszysz na nowe zawodowe zmiany w twoim życiu.

fizjoterapia praca niemcy

Ważne:

Proszę umieszczaj nas zawsze w cc całej korespondencji, żebyśmy wiedzieli, że wszystko przebiega zgodnie z planem 😊.

Pamiętaj! Jeżeli masz koleżankę/kolegę po fachu, który też jest zainteresowany wyjazdem za granice np.  razem z tobą, daj nam znać! Często pracodawcy potrzebują więcej niż jednego pracownika. Za każde polecenie naszej firmy, które zaowocuje zatrudnieniem lub zleceniem usługi przeprowadzenia nostryfikacji wypłacimy prowizje o wysokości 200 euro.

Słownictwo

A teraz zapraszam na parę niemieckich zwrotów i słówek, które pomogą w formułowaniu listu do pracodawcy: Slownictwo

Inni już z nami współpracują! Nie czekaj, zgłoś się już dzisiaj.

Oczywiście wspieramy Cię wskazówkami oraz językowo podczas całego procesu rekrutacji oraz komunikacji z pracodawcami! A w międzyczasie my przeprowadzamy proces Twojej nostryfikacji dyplomu. Na nas możesz zawsze liczyć!

Anna Maria Schimizek, M.A. Gesundheitsmanagement

Bezbłędne CV do niemieckiego pracodawcy?

Chcesz zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjna z zagranicznym pracodawca a nie odpaść już w przedbiegach?